Muzeum Ziemi Juna

Niestety, w wyniku pożaru, który miał miejsce 18.03.2015r., budynek oraz ekspozycja minerałów Muzeum Juna, zostały w znacznym stopniu zniszczone.

Obecnie, zbiory JUNY podziwiać można na Wystawie Minerałów Skarby Ziemi, w Karpaczu, w podziemiach Restauracji Dwór Liczyrzepy, przy ulicy Obrońców Pokoju 4.

Muzeum Ziemi Juna i Karczma Głodowa znajdują się przy ulicy Jeleniogórskiej na drodze z Jeleniej Góry, w dawnej strażnicy powstałej przy Drodze Głodu prowadzącej z Piechowic przez Szklarską Porębę do Harachova. Podziwiać można tam było bogatą kolekcję kamieni szlachetnych i ozdobnych, ekspozycję poświęconą ziemi, a także zaopatrzyć się w interesujące pamiątki.

W roku 2010 wystawa w Muzeum przeszła gruntowną reorganizację. Wydzielono sale o tematyce Minerały Polski oraz Minerały Świata. Dawna karczma rozszerzyła swą działalność o wystawę Przewodnictwa Sudeckiego oraz GOPR-u. Podziemia Muzeum udostępniane były grupom zorganizowanym z przewodnikiem. W podziemiach, prezentowany był także oryginalny piec chlebowy z wystawą poświęconą wypiekaniu chleba.


Dodaj opinię

WSTĘP WOLNY

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Zachwycający zbiór minerałów i kamieni szlachetnych z najróżniejszych stron Polski i świata. Siedzibą muzeum była zabytkowa Karczma Głodowa. W jej podziemiach znajdował się też oryginalny piec chlebowy i wystawa o wypiekaniu chleba. W wyniku pożaru w marcu 2015 r., muzeum uległo zniszczeniu, a ocalałą część kolekcji, do czasu odbudowy, przeniesiono do Karpacza.

Muzeum Ziemi Juna adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Ziemi Juna, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Ziemi Juna.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Ziemi Juna opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij