Schronisko Wysoki Kamień

W Górach Izerskich, w malowniczej okolicy znajduje się duże wzniesienie zwane Wysokim Kamieniem, osiągające wysokość 1058 m n.p.m. i stanowiące doskonały punkt widokowy i atrakcyjny cel wyprawy. Na szczycie znajdują się skały narzutowe i schronisko o tej samej nazwie - Wysoki Kamień.

Każdy, kto zdobędzie szczyt, może delektować się wspaniałą panoramą Gór Izerskich, Kotliny Jeleniogórskiej, Karkonoszy, Rudawy Janowickiej i Pogórza Kaczawskiego.

Na szczyt wzgórza, najwygodniej jest dostać się z centrum Szklarskiej, podążając szlakiem czerwonym (1,5 h) lub z Zakrętu Śmierci szlakiem żółtym (45 minut).

Dodaj opinię

Jedno z pięciu schronisk w Górach Izerskich, usytuowane na wierzchołku góry o identycznej nazwie. Wysoki Kamień liczy sobie dokładnie 1058 m n.p.m. Nic dziwnego, że na szczycie zabezpieczono również punkt widokowy. Pierwsze schronisko powstało tutaj w 1837 roku, współczesne od dłuższego czasu pozostaje w budowie - działa bufet, jednak nie ma możliwości noclegu.

Schronisko Wysoki Kamień adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Schronisko Wysoki Kamień, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Schronisko Wysoki Kamień.
  • E-mail
    golbam@wp.pl
    Adres email Schronisko Wysoki Kamień: golbam@wp.pl
  • 58-580 Szklarska Poręba
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Schronisko Wysoki Kamień opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij