Zakręt śmierci

Zakręt Śmierci to powstały na przełomie 1935 i 1937 roku odcinek drogi prowadzący ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa. Ten niezwykle niebezpieczny i ostry zakręt jest równocześnie punktem widokowym na Kotlinę Jeleniogórską. Dawniej wydarzyło się tutaj wiele wypadków, stąd konieczność zachowania ostrożności.

W pobliżu zakrętu, na zalesionych wzgórzach znajduje się wiele wartych zobaczenia skał oraz punkt widokowy, również tutaj zaczyna się kilka sudeckich szlaków turystycznych.

Dodaj opinię

Wybudowany w połowie lat ‘30 XX wieku fragment dzisiejszej Drogi Wojewódzkiej nr 358, cieszący się wyjątkowo ponurą sławą. To bardzo niebezpieczny zakręt, na którym w przeszłości dochodziło do wyjątkowo wielu poważnych wypadków. Jadąc od Szklarskiej Poręby w stronę Świeradowa-Zdroju, będzie to ostry skręt (nawrót) w lewo. W pobliżu znajduje się punkt widokowy.

Linki do wpisów na blogach poruszających temat Samotni.

LINK DO PANORAMY
Zakręt śmierci adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zakręt śmierci, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zakręt śmierci.
  • 58-580 Szklarska Poręba
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zakręt śmierci opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij