Szklarska Poręba jest niezwykle urokliwą miejscowością usytuowaną u stóp Karkonoszy. Sprawdza się jako cel narciarskiego wypoczynku jak i letnich pieszych wędrówek. Zaraz obok Karpacza jest najchętniej odwiedzaną miejscowością wypoczynkową w południowo-zachodniej części Polski. Niesamowite kręte uliczki górskie klimaty w knajpkach i luksusowe pensjonaty to główne zalety kurortu. W sezonie letnim trzeba wybrać się na Śnieżne kotły zimą skorzystać z jednej z wielu nartostrad. W miejscowości odbywa się sporo imprez na świeżym powietrzu – miastu partneruje radiowa Trójka. Jednakże nie tylko piechurzy i pasjonaci narciarskich wyczynów będą zachwyceni. Amatorzy dwóch kółek mogą spróbować swoich sił na bardzo trudnych trasach ale także jeździć rekreacyjnie po prostszych duktach w okolicy. Szklarska Poręba jest znakomita przez okrągły rok – bez wyjątków każdy może znaleźć tu rozrywkę na swoją miarę.
Rodzaj obiektu:
Szukaj po nazwie:
Cena do:

Turystyka piesza


Szklarska Poręba

W okolicach Szklarskiej Poręby na wędrowców czeka ok. 100 km pieszych szlaków turystycznych. Od ich węzłów w centrum miasta rozchodzą się promieniście szlaki czerwony, niebieski, żółty i czarny, prowadzące w stronę Karkonoszy, będących w większości terytorium Karkonoskiego Parku Narodowego, uznanego przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery. Szczególnie rejon rezerwatów przyrody (Rezerwat Śnieżne Kotły, Rezerwat Hala Izerska) pozwoli ci poznać unikatowe na skalę światową ekosystemy roślinne.

Na trasie wędrówek spotkasz charakterystyczne dla Karkonoszy skały i grupy skalne, fantazyjnie uformowane przez naturę, malownicze wodospady (Wodospad Kamieńczyka i Wodospad Szklarki), doskonałe punkty widokowe - przy dobrej pogodzie odsłonią się przed Twoimi oczami panoramy sięgające do 100 km, aż po linię horyzontu. Na bezwysiłkowe pokonanie przewyższenia od stóp Szrenicy po jej szczyt pozwoli ci dwuetapowy wyciąg krzesełkowy. Jeśli chcesz poznać historię miasta i jego zabytki, wybierz szlak niebieski lub czarny, które obiegają szeroką pętlą Szklarską Porębę.

ZAPAMIĘTAJ - jest to legendarna kraina Ducha Gór, zwanego Rzepiórem lub Liczyrzepą, który nie raz płata figle wędrowcom nie umiejącym okazać należnego naturze szacunku.

    Komentarze
    Imię i nazwisko / nick:


    Beata - Turystyka Piesza: Uwielbiam piesze wendrówki po górach nie ma nic lepszego o takiego wymęczenia sie na łonie natury.Wybieram sie na majówkę do Szklarskiej Poręby to napewno będe dużo chodziła po pięknych szlakach w karkonoszach.
    dodano 21 kwietnia 2008 o godz.:00:00
    1318




lastminute - Halny - PROMOCJA - nocleg z wyżywieniem tylko 55 zł lastminute - Karkonoski*** SPA - Zapraszamy na ferie 2012 - ostatnie miejsca. - lastminute