Chata Walońska

Sudeckie Bractwo Walońskie skupia ludzi działających w kierunku uznania Szklarskiej Poręby za Mineralogiczną Stolicę Polski, a także miłośników samych kamieni, którzy dążą do zachowania tradycji.

Walończyków można spotkać w Starej Chacie Walońskiej, która jest siedzibą bractwa, galerią kamieni i jednocześnie miejscem, w którym kultywowane są walońskie tradycje.

Turyści, po uprzedniej zapowiedzi telefonicznej, mogą odbyć seanse tajemniczych walońskich obrzędów i wysłuchać podań walońskich. Do pokonania są tu również trasy:

  • Zielona Trasa i Lapidarium Walońskie (z wystawą starych narzędzi i maszyn rzemieślniczych oraz wielkich minerałów pochodzących z Polski i całego świata)
  • eM Ti Vi - czyli Muzeum Tanich Win (dostępne w podziemiach Chaty Walońskiej)

Grupy zorganizowane mogą natomiast liczyć na udział w takich atrakcjach jak: wykłady, próba pokory, próba czterech żywiołów, płóczki walońskie, zajęcia w szlifierni czy ognisko.

To doskonała atrakcja zwłaszcza dla dzieci.

UWAGA !!! Względy losowe sprawiły, że Chata Walońska została zamknięta do odwołania. Przed zaplanowaniem wizyty należy upewnić się, czy placówka została już otwarta.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Siedziba Sudeckiego Bractwa Walońskiego, muzeum kamieni szlachetnych, minerałów i innych skarbów ziemi oraz placówka przypominająca o fantastycznych tradycjach regionu. Walończycy wprawdzie nie mogą się równać medialnością z Templariuszami, jednak ich obrzędy, związane z nimi opowieści, ich wiedza i umiejętności zachwycą wielu miłośników tajemniczych historii.

Chata Walońska adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Chata Walońska, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Chata Walońska.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Chata Walońska opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij