Czerwona jama

W okolicy Wodospadu Szklarki znajduje się pieczara zwana Czerwoną Jamą, będąca tworem sztucznym, powstałym w trakcie eksploatacji pegmatytów na skalistym brzegu Kamiennej. Jest to jedna z wielu jaskiń, które można napotkać w trakcie eksploracji Karkonoszy.

Jej głębokość sięga 6 metrów, a wysokość 4 metrów. W zimie, oprócz jej czerwonych ścian, ciekawe są również tworzące się oblodzenia i lodowe stalaktyty zwisające z "sufitu".

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Sztuczna jaskinia, której powstanie wiąże się z działalnością górniczą sprzed kilku wieków. Skały nad nurtem rzeki Kamiennej były bogate w wartościowe złoża pegmatytów, stąd oryginalny kolor ścian. Charakterystyka Czerwonej Jamy to maks. 4 metry wysokości oraz 6 metrów głębokości. Zimą w grocie tworzą się efektowne, lodowe stalaktyty i inne formy zamarzniętej wody.

Czerwona jama adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Czerwona jama, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Czerwona jama.
  • 58-580 Szklarska Poręba
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Czerwona jama opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij