Formacja Skalna Trzy Świnki

Na południowo-wschodnim stoku Szrenicy, na wysokości 1290 m n.p.m., po obu stronach drogi Przyjaźni znajduje się formacja skalna o wdzięcznej nazwie Trzy Świnki. Te granitowe bloki skalne układają się w bajkowe kształty, przypominając niektórym świnki. Porośnięte są dookoła kosodrzewiną, co tworzy bardzo malowniczy obrazek.

Ze Szklarskiej Poręby prowadzi do Trzech Świnek turystyczny szlak czerwony, którym kierując się dotrzemy do celu w około 2 godziny. inną opcją jest wybór żółtego szlaku na Łabski Szczyt, a stamtąd szlaku zielonego na Szrenicę.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Trzy grupy głazów, układających się w działające na wyobraźnię, iście baśniowe kształty. Trzy Świnki - bez wilka - usadowiły się na południowo-wschodnim zboczu Szrenicy, mniej więcej na wysokości 1290 m n.p.m. Granitowe głazy leżą bardzo blisko tzw. drogi Przyjaźni. Wystarczą 2 godziny, by wyruszając ze Szklarskiej Poręby być w tym miejscu i móc podziwiać tę formację.

Formacja Skalna Trzy Świnki adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Formacja Skalna Trzy Świnki, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Formacja Skalna Trzy Świnki.
  • 58-580 Szklarska Poręba
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Formacja Skalna Trzy Świnki opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij