Galeria fotografii artystycznej

Prywatna, urządzona we wnętrzach rodzinnego domu galeria wielopokoleniowego klanu artystów. Jego ojcem-założycielem był uznany fotograf Jan Korpal, żyjący w latach 1916-1977.

W Szklarskiej Porębie mieszkał od zakończenia II Wojny Światowej. Prace Jana Korpala koncentrują się na pięknie karkonoskiejprzyrody i górskich szczytów. Wiele tych zdjęć trafiło na widokówki. Korpal był też fotoreporterem - długo współpracował z jednym z lokalnych tytułów prasowych.

Artysta fotografii zadebiutował w 1949 r. na sopockim Festiwalu Sztuk Plastycznych. W 1967 r. wszedł do prestiżowego grona zrzeszonych w szwajcarskim Federation Internationale de l'art Photographique. Jego przyjaźń z malarzem Wlastimilem Hofmanem zaowocowała wzajemnym wykonaniem portretów - zdaniem części znawców tematu niezwykle udanych.

W szklarskiej galerii prezentowane są także zdjęcia wykonane przez żonę Janinę Korpal oraz rzeźby autorstwa syna - Krzysztofa Korpala. Przed zwiedzaniem należy umówić się telefonicznie.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Rodzinna placówka lokalnych artystów. Gwoździem wystawy są zdjęcia Jana Korpala, członka szwajcarskiej Federation Internationale de l'art Photographique, wyjątkowo skutecznego w przekazywaniu piękna sudeckich krajobrazów. W galerii można podziwiać także prace fotograficzne Janiny Korpal oraz rzeźby, które wyszły spod dłuta Krzysztofa Korpala.

Galeria fotografii artystycznej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Galeria fotografii artystycznej, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Galeria fotografii artystycznej.
  • Telefon
    Zadzwoń i dowiedz się więcej o Galeria fotografii artystycznej - telefon: +48757172191
  • Ulica
    Jana Kilińskiego 3
    Galeria fotografii artystycznej mieści się przy ulicy Jana Kilińskiego 3 w Szklarskiej Porębie
  • 58-580 Szklarska Poręba
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Galeria fotografii artystycznej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij