Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN

Jedna z kilku placówek oświatowo-edukacyjnych, które władze Karkonoskiego Parku Narodowego stworzyły, wyposażyły i nadzorują merytorycznie. Wykłady i prelekcje dla grup zorganizowanych - młodzieży szkolnej, studentów, naukowców, mieszkańców czy turystycznych wycieczek - odbywające się w komfortowych i nowocześnie wyposażonych salach, to tylko ułamek propozycji instytucji.

Gwoździem programu wizyty w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej powinna być multimedialna, interaktywna wystawa “Wirtualne Karkonosze”. W przystępnej i atrakcyjnej formie - filmy, dotykowa makieta, sala warsztatowa, panoramy wielkoformatowe - można poznać przyrodnicze dzieje gór, procesy w nich zachodzące i wpływ działalności człowieka na okoliczną faunę, florę, torfowiska, lasy itd. Ekspozycja posiada 4 wersje językowe (PL, ENG, DE, CZ). Do tego obiekt w całości jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W KCEE swoją wiedzę można uzupełnić na jeszcze kilka innych sposobów. Oglądając wystawy czasowe o różnorodnych motywach przewodnich, czytając fachowe bądź popularnonaukowe książki i czasopisma w miejscowej bibliotece, studiując tablice informacyjne na ścieżce edukacyjnej wokół budynku czy też zaopatrując się w odpowiednie pozycje w niewielkim sklepiku.

Szklarskie KCEE zazwyczaj otwarte jest od wtorku do niedzieli, od godziny 9 do godziny 15, 16 lub 17 - w zależności od miesiąca. Przy czym przez cały listopad placówka pozostaje zamknięta dla zwiedzających.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Wizyta w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej dokładnie przybliży karkonoskie zwierzęta, rośliny i geologię gór. Biorąc pod uwagę ilość i wartość zgromadzonej wiedzy - osoby ciekawe świata powinny tu wstąpić jeszcze przed wybraniem się w góry. Najciekawiej prezentuje się ekspozycja “Wirtualne Karkonosze”, ale nie brakuje tu tradycyjnych form edukacji.

Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij