Kolej gondolowa

Szczególną atrakcją Świeradowa i okolic jest dostępna przez cały rok - kolej gondolowa - jedna z kilku w całej Polsce.

To szczególny rodzaj kolejki linowej - z 71 zabudowanymi, ośmioosobowymi kabinami, przystosowanymi również do przewozu osób niepełnosprawnych, ze stacją górną na Stogu Izerskim. Z wagoników można podziwiać przepiękne, rozległe panoramy Gór Izerskich, bez obawy o swoje bezpieczeństwo. Kolej działa przez cały rok, zarówno ułatwiając szusowanie narciarzom w sezonie zimowym, jak i przewożąc turystów pieszych i miłośników górskich tras rowerowych w lecie. Nie ma ograniczeń wiekowych co do takiej rozrywki.

Budowa Świeradowskiej gondoli rozpoczęła się w roku 2007, a zakończyła w listopadzie 2008 roku i obecnie jest ona w stanie przetransportować około 2,4 tys osób, w ciągu godziny, na odległość 2172 metry (bowiem taką długość ma cała trasa kolejki).
Dolna stacja umiejscowiona jest na wysokości 617 m n.p.m.. Górna natomiast, ulokowana na Stogu Izerskim - na wysokości 1060 m n.p.m. Kolej dysponuje 71 ośmioosobowymi, wygodnymi wagonikami. Czas przejazdu w jedną stronę wynosi 8 minut, podczas których nieprzerwanie podziwiać można niesamowite krajobrazy. Między oboma stacjami rozciąga się długa na 2,5 km, oświetlona nartostrada.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię
Rodzaje biletówBILET NORMALNYBILET ULGOWY
Bilet w obie strony30zł25zł
Bilet w górę25zł21zł
Bilet w dół20zł17zł
Bilet na plac zabaw10zł


Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Działająca przez cały rok kolejka górska, przystosowana także do potrzeb osób niepełnosprawnych. Między stacją dolną (617 m n.p.m.) a górną (1060 m) na Stogu Izerskim kursuje w sumie 71 ośmioosobowych wagoników. W ciągu godziny liczącą 2172 m trasę - w obie strony - może pokonać do 2,4 tys. osób. Latem ułatwia górskie wędrówki, zimą służy zwłaszcza narciarzom.

Linki do wpisów na blogach poruszających temat Kolei Gondolowej:

Kolej gondolowa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kolej gondolowa, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kolej gondolowa.
Ceny biletów / cennik wejść do Kolej gondolowa. Redakcja serwisu www.szklarska-poreba.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 20-30 zł
    Kolej gondolowa cena biletu ulgowego: 20-30 zł
  • 25-35 zł
    Kolej gondolowa cena biletu normalnego: 25-35 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kolej gondolowa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij