Końskie Łby

Końskie Łby to malownicze grupy skalne usytuowane na północnym zboczu Szrenicy. Tworzą dobre miejsce widokowe na Góry Izerskie, Szklarską Porębę, Kotlinę Jeleniogórską oraz Karkonosze.

Nazwa wydaje się jak najbardziej adekwatna, ponieważ przy lekkim wysiłku z każdej strony można dostrzec kształt końskich łbów.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Jedna z wielu pięknych form skalnych w Karkonoszach. Końskie Łby znajdują się na północnych zboczach Szrenicy, na wysokości ok. 1297 metrów n.p.m. Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, skały stanowią niezły punkt widokowy na piękną okolicę. Z Końskimi Łbami wiąże się oczywiście wiele legend - wg podań to zamienione w kamień konie okrutnych rycerzy-rozbójników.

Końskie Łby adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Końskie Łby, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Końskie Łby.
  • 58-580 Szklarska Poręba
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Końskie Łby opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij