Krąg 2000 - Azyl Żelaznych Ludzi

Szklarska Poręba, oprócz wielu atrakcji naturalnych, posiada także nietypową, oryginalną atrakcję, znajdującą się w centrum miasta. To kamienny Krąg 2000 Azyl Żelaznych Ludzi, czyli rzeźby autorstwa wybitnego artysty Zbigniewa Frączkiewicza.

Jak wskazuje sam autor, ekspozycja ta to rzeźba i architektura jednocześnie, ulegająca przekształceniom zależnym od pogody, pór roku, pór dnia, emocji, idei. W jej skład wchodzą żelazne postacie potężnych, umięśnionych, nagich mężczyzn, z opuszczonymi rękoma, patrzących w dal, wydających się być niezwykle samotnymi i zagubionymi oraz kamienne bloki, tworzące wokół tych postaci kamienny krąg.

Te monumentalne rzeźby, Zbigniew Frączkiewicz miał okazję wystawiać też m.in. w Mainz, Hanowerze, Fellbach, Worpswede, Karlsruhe, Wiedniu i Berlinie.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Oryginalna praca autorstwa Zbigniewa Frączkiewicza, cenionego i uznanego artysty. Żelazne posągi, które można oglądać w centrum Szklarskiej Poręby, przedstawiają kilku umięśnionych, pozbawionych jakiegokolwiek odzienia mężczyzn. Mocarze stoją w tajemniczym kręgu, złożonym ze skalnych bloków. Instalacja była pokazywana m.in. w Wiedniu i Berlinie.

Krąg 2000 - Azyl Żelaznych Ludzi adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Krąg 2000 - Azyl Żelaznych Ludzi, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Krąg 2000 - Azyl Żelaznych Ludzi.
  • Ulica
    Kilińskiego
    Krąg 2000 - Azyl Żelaznych Ludzi mieści się przy ulicy Kilińskiego w Szklarskiej Porębie
  • 58-580 Szklarska Poręba
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Krąg 2000 - Azyl Żelaznych Ludzi opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij