Krzywe baszty

Krzywe Baszty to kolejna formacja skalna nazwana przez miejscowych. Ta położona po lewej stronie rzeki Kamiennej grupa skał jest doskonałym miejscem dla miłośników wspinaczki. Ten granitowy twór, jest wysoki na 18 metrów i jednocześnie silnie spiętrzony, przez co staje się polem do popisu dla bardziej odważnych.

W południowej ścianie można dopatrzeć się niewielkiej jaskini, powstałej po wydobyciu pegmatytów.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Granitowa grupa skalna o wysokości 18 metrów, na lewym brzegu rzeki Kamiennej - bardzo popularna wśród amatorów sportowej wspinaczki. Nazwa Krzywych Baszt wzięła się od kształtu formacji: spiczastej, a przy tym znacznie odchylonej od pionu. Po południowej stronie skał znajduje się mała jaskinia, powstała w wyniku wydobycia pegmatytów z pobliskich złóż.

Krzywe baszty adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Krzywe baszty, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Krzywe baszty.
  • 58-580 Szklarska Poręba
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Krzywe baszty opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij