Kukułcze Skały

Kukułcze Skały to formacja skalna zbudowana z granitów, znajdująca się w zachodniej części Karkonoszy, między dolinami Szrenickiego Potoku i Bystrego Potoku, na wysokości około 1053-1125 m n.p.m., niecały kilometr od Schroniska pod Łabskim Szczytem.

Kukułcze Skały składają się z trzech, wysokich na około 7 metrów bloków skalnych, przypominających wieże. Skały te są charakterystycznie spękane, przez co chętnie wybierane są przez miłośników wspinaczki.

Ze Szklarskiej Poręby można dotrzeć bezpośrednio do nich, kierując się dość łatwym i niezbyt stromym, żółtym szlakiem ze Szklarskiej Poręby-Marysina do Schroniska Pod Łabskim Szczytem.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Malownicza grupa głazów, uformowana z granitów w zachodnich rejonach Karkonoszy, pomiędzy dolinami Bystrego Potoku i Szrenickiego Potoku. Charakterystyczne skały sięgają nawet 7 metrów powyżej podłoża, ponoć znakomicie nadają się do praktykowania wspinaczki. Niespełna kilometr od Kukułczych Skał znajduje się schronisko Pod Łabskim Szczytem.

Kukułcze Skały adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kukułcze Skały, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kukułcze Skały.
  • 58-580 Szklarska Poręba
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kukułcze Skały opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij