Leśna Huta

W Szklarskiej Porębie jest jedno miejsce, w którym wiekowe tradycje hutnictwa szkła utrzymuje się i stosuje, z dumą do dziś. Odpowiedzialny jest za to mistrz Henryk Łubkowski, prowadzący wraz z rodziną Leśną Hutę w Szklarskiej Porębie.

Do Huty wejść mogą widzowie i na własne oczy zobaczyć jak wykonuje się ręcznie formowane szkła barwione w masie, w przeróżnych formach i kształtach. Podziwiać można też wytapianie szklanych wazonów czy naczyń. Wszystko to z wykorzystaniem dawnych narzędzi, materiałów i tradycyjnej, rzemieślniczej pracy.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Manufaktura kontynuująca - z powodzeniem! - wielowiekowe tradycje wytwarzania szkła w mieście. W Leśnej Hucie powstają zarówno przedmioty praktyczne, jak i kunsztowne ozdoby. Turyści mają szansę nie tylko przyjrzeć się pracy rzemieślników, ale również wziąć czynny udział w tematycznych warsztatach. Przy zakładzie mieści się Zaułek Szklarzy, poświęcony zasłużonym hutnikom.

Leśna Huta adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Leśna Huta, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Leśna Huta.
Ceny biletów / cennik wejść do Leśna Huta. Redakcja serwisu www.szklarska-poreba.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 4-6 zł
    Leśna Huta cena biletu ulgowego: 4-6 zł
  • 8 zł
    Leśna Huta cena biletu normalnego: 8 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Leśna Huta opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij