Pałac w Wojanowie-Bobrowie

Wśród zachwycających, odrestaurowanych obiektów Doliny Pałaców i Ogrodów zdarzają się również takie, które ząb czasu nadszarpnął nieco mocniej, a one nie doczekały się w porę remontu i popadają w ruinę. Jedną z takich budowli jest właśnie znajdujący się obecnie w rękach prywatnych Pałac w Wojanowie-Bobrowie, którego stan jak na chwilę obecną jest niezbyt dobry.

Niegdyś, był to zamek warowny, który wzniesiono w połowie XV wieku. W XVI wieku dobudowano do niego jeszcze niewielką warownię i wieżę rycerską. W latach 1880-1922 twierdza ta należała do majątku rodu von Decker, który to w roku 1894 zarządził przebudowę budowli na styl neorenesansowy, zgodnie z projektem stworzonym przez wynajętego architekta z Berlina - Paula Roetgera.

Zamek mieści się przy samej rzece Bóbr, na skarpie i mimo zniszczeń, jego kształt wciąż wzbudza podziw spacerowiczów i kajakarzy.

Pałacyk ma trzy kondygnacje. Jego bryła jest zróżnicowana, niejednolita i wyposażona w liczne zdobienia charakterystyczne dla epoki renesansu francuskiego. Obok budowli mieszczą się równie charakterystyczne zabudowania folwarczne, ułożone na kształt podkowy.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Czas nie potraktował łaskawie bobrowskiego pałacu - aktualnie, w prywatnych rękach, powoli odzyskuje godny wygląd. Wystarczy użyć nieco wyobraźni, by ujrzeć jak wspaniale prezentował się w latach świetności. Zameczek powstał w połowie XV wieku, jako siedziba mieszkalna i mała warownia. Po kolejnych przeróbkach, w XIXw. zyskał neorenesansowy sznyt.

Linki do wpisów na blogach poruszających temat Pałacu w Wojanowie-Bobrowie:

LINK DO PANORAMY
Pałac w Wojanowie-Bobrowie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Pałac w Wojanowie-Bobrowie, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Pałac w Wojanowie-Bobrowie.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Pałac w Wojanowie-Bobrowie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij