Park Fauny i Flory Słodkowodnej

Park Fauny i Flory Słodkowodnej to miejsce o niezaprzeczalnych walorach edukacyjnych, gdzie uważne i otwarte dzieci, mogą "połknąć haczyk" przyrodniczej pasji. Na specjalnie przygotowanym dnie wysuszonego stawu, czeka kilkadziesiąt realistycznych modeli zwierząt, występujących w pobliżu słodkowodnych obszarów.

Najwięcej miejsca poświęcono rzecz jasna rybom (jest tu pstrąg, szczupak czy karp), nie zabrakło też licznych owadów i pająków, a także płazów i gadów. Drapieżniki i roślinożercy, zwierzęta pływające, latające, pełzające, skaczące i kroczące – co kto lubi.

Każdy okaz wykonano z niezwykłą precyzją i dbałością o detale. Dzięki znacznemu powiększeniu można dostrzec charakterystyczne dla poszczególnych gatunków elementy ubarwienia czy części ciała. Przy każdym modelu stoi tabliczka z wyczerpującymi informacjami o prezentowanym zwierzęciu. Dodatkowo, o każdym z nich może co nieco opowiedzieć pracownik kompleksu.

Park Ryb znajduje się na terenie mysłakowickiej restauracji Siedlisko Pstrąga. Po cennej lekcji, warto też oddać się rekreacyjnemu wędkowaniu na dwóch łowiskach i zamówić jedno z pysznych dań Siedliska Pstrąga. Wokół stawów również można dostrzec zwierzęce makiety. Wizyta tutaj może być świetnym sposobem, by zainteresować dzieci bogactwem świata przyrody.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Interesujące miejsce o rozrywkowo-edukacyjnym charakterze. Wspólne zdjęcie z gigantyczną rybą bądź jeszcze bardziej powiększonym owadem to nie tylko ciekawa pamiątka, ale i doskonały pretekst by zdobyć trochę informacji o polskiej przyrodzie. Przy każdym modelu stoi bowiem tabliczka z opisem. Park mieści się w Mysłakowicach, na terenie restauracji-łowiska.

Park Fauny i Flory Słodkowodnej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Park Fauny i Flory Słodkowodnej, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Park Fauny i Flory Słodkowodnej.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Park Fauny i Flory Słodkowodnej. Redakcja serwisu www.szklarska-poreba.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 10 zł
    Park Fauny i Flory Słodkowodnej cena biletu ulgowego: 10 zł
  • 12 zł
    Park Fauny i Flory Słodkowodnej cena biletu normalnego: 12 zł
  • Grupowy 9
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Park Fauny i Flory Słodkowodnej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij