Schronisko na Stogu Izerskim

Schronisko na Stogu Izerskim, powstałe z inicjatywy Josepha Sebelta, ze środków rodziny Schaffgotschów sięga 1924 roku. Mimo nowoczesności, postawiono tu zdecydowanie na tradycję, którą można uznać za chlubę ośrodka. Jak podają właściciele, wnętrze zostało zmodernizowane, zachowując przy tym dawny, charakter, podkreślony przez architekturę śląsko-łużycką.

Wewnątrz górskiej chaty znajdziemy 10 pokoi które mieszczą od 2 do 10 gości, zawierających w standardzie pełne wyposażenie sanitarne. Kuchnia połączona z bufetem serwuje każdego dnia specjały rodzimej kuchni, przygotowywane wg domowych przepisów. Niedaleko schroniska znajduje się również przejście graniczne z Czechami - Smrk - najbardziej znane wzniesienie gór Izerskich, które również warto odwiedzić, choćby ze względu na niesamowite widoki po drodze.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Cena za jedną dobę/osobę:

Nocleg indywidualny - od 35zł do 55zł doba/osoba

Grupowo - cena do negocjacji.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Pomysłodawcą wybudowania schroniska, które stanęło w 1924 roku, był Joseph Sebelt. Jak zapewniają aktualni właściciele, pomimo wykonania niezbędnych prac remontowych i modernizacyjnych, udało się zachować pierwotny, tradycyjny klimat. Schronisko nieopodal granicy i czeskiego Smreku (1124m n.p.m.), w Górach Izerskich może ugościć (łóżka, łazienki, bufet) do 47 osób.

Linki do wpisów na blogach poruszających temat Schroniska na Stogu Izerskim:

Schronisko na Stogu Izerskim adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Schronisko na Stogu Izerskim, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Schronisko na Stogu Izerskim.
Ceny biletów / cennik wejść do Schronisko na Stogu Izerskim. Redakcja serwisu www.szklarska-poreba.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 35-55 zł
    Schronisko na Stogu Izerskim cena biletu normalnego: 35-55 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Schronisko na Stogu Izerskim opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij