Schronisko Odrodzenie

Niecałe 4 kilometry na zachód od Kotła Wielkiego Stawu, na Przełęczy Karkonoskiej mieści się schronisko Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Odrodzenie”. Niedaleko przebiega też Główny Szlak Sudecki, na tym odcinku noszący miano Drogi Przyjaźni Polsko-Czeskiej. W tym zbiega się jednak więcej turystycznych ścieżek, prowadzących we wszystkie strony Karkonoszy.

Schronisko dysponuje 120 miejscami noclegowymi. Tutejsze pokoje powinny odpowiadać tak samotnym wilkom, jak i turystom wędrującym „watahami” - dostępne są opcje 1-, 2-, 4- oraz 8-osobowe. Miejscowy bar powinien zaspokoić apetyty miłośników wędrowania po górach. Do dyspozycji łazienki, sauna, grill, miejsce na ognisko i oczywiście darmowy wrzątek. Niewielki plac zabaw i stół do ping-ponga zapewnią „w głuszy” odrobinę rozrywki.

Schronisko może poszczycić się długą tradycją – wybudowano je około 1928 roku, na wysokości 1236 metrów n.p.m., według projektu złożonego na specjalnie ogłoszony konkurs przez Herberta Erasa. Po wojnie obiekt przejęło Polskie Towarzystwo Tatrzańskie.

Jak wynika z licznych opinii, na przełomie tysiącleci „Odrodzenie” znajdowało się w opłakanym stanie. Zmiana dzierżawców w 2009 roku tchnęła w schronisko nowe życie, choć do pełnej świetności może jeszcze troszeczkę brakować.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Placówka PTTK, usytuowana na Przełęczy Karkonoskiej, około 4 km na zachód od Wielkiego Stawu. Schronisko Odrodzenie posiada ok. 120 miejsc noclegowych, w pokojach mieszczących od 1 do 8 osób. Znużeni wędrowcy mogą skorzystać jeszcze z łazienek, sauny, niewielkiej jadłodajni oraz grilla i ogniska. Nieco rozrywki, zwłaszcza dzieciom, zagwarantują plac zabaw i tenis stołowy.

Linki do wpisów na blogach poruszających temat Schroniska Odrodzenie:

Schronisko Odrodzenie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Schronisko Odrodzenie, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Schronisko Odrodzenie.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Schronisko Odrodzenie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij