Schronisko Pod Łabskim Szczytem

Schronisko „Pod Łabskim Szczytem” jest stacją tranzytową w Karkonosze. Położone na drodze na Śnieżne Kotły i w czeskie Karkonosze, stanowi środek skrzyżowania wielu szlaków. Zimą jest bazą wypadową dla narciarzy, latem codziennie przyjmuje wielu gości.

Z wysokości 1168 m. n.p.m. Roztacza się zachwycający widok na Kotlinę Jeleniogórską, Góry Izerskie i Szklarską Porębę. Powyżej schroniska znajduje się Łabski Szczyt, czyli szczyt wzniesienia, leżącego zarówno po stronie czeskiej jak i polskiej.

W okolicy Szklarskiej Poręby można znaleźć wiele okazów głazów narzutowych, które z czasem zyskały interesujące kształty i stały się swego rodzaju atrakcją turystyczną. Większość z tych formacji skalnych ma swoje nazwy, zaznaczone są na mapie, jednak istnieje znacznie więcej nienazwanych skał, które wplecione w urokliwy krajobraz Karkonoszy zachwycają turystów.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Placówka PTTK, wybudowana o rzut kamieniem od granicy Polski z Czechami i wierzchołka Łabskiego Szczytu mierzącego równo 1168 m n.p.m. Może przyjąć maksymalnie 38 turystów potrzebujących noclegu. Niedaleko schroniska znajdują się Śnieżne Kotły oraz trasa Głównego Szlaku Sudeckiego. W pobliżu są także charakterystyczne, nazwane i opisane formacje skał i głazów.

Linki do wpisów na blogach poruszających temat Samotni.

Schronisko Pod Łabskim Szczytem adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Schronisko Pod Łabskim Szczytem, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Schronisko Pod Łabskim Szczytem.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Schronisko Pod Łabskim Szczytem opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij