Śnieżne Kotły

Śnieżne Kotły to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych fragmentów Karkonoszy, do których najłatwiej dostać się z Jagniątkowa (dzielnicy Jeleniej Góry) lub bezpośrednio ze Szklarskiej Poręby.

Szlakiem z Jagniątkowa dotrzemy na dno kotłów, gdzie znajdziemy na swojej trasie okresowo wysychające, niezwykle malownicze, naturalne jeziorka - Śnieżne Stawki. Dno Kotłów to również skalna droga, raczej trudna do pokonania i mnóstwo gęsto porastającej te tereny roślinności, stanowiącej rezerwat przyrody.

Jeżeli wyruszymy ze Szklarskiej Poręby, będziemy mogli podziwiać panoramę Kotliny Jeleniogórskiej i dno kotłów z wysokości 300 metrów. Tutaj droga jest łagodna i prowadzi w pobliżu przekaźnika telewizyjnego, w którego okolicy znajduje się także interesująca grupa skalna.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

W zgodnej opinii wielu miłośników gór, to jeden z najbardziej urodziwych zakątków Karkonoszy, który już w 1933r. stał się rezerwatem, a po utworzeniu Karkonoskiego Parku Narodowego - ścisłym. Na krawędzi polodowcowych kotłów stoi stacja przekaźnikowa, na ich dnie zaś znajdują się malownicze stawki. Śnieżne Kotły znajdują się na trasie Głównego Szlaku Sudeckiego.

Linki do wpisów na blogach poruszających temat Śnieżnych Kotłów:

Śnieżne Kotły adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Śnieżne Kotły, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Śnieżne Kotły.
  • 58-580 Szklarska Poręba
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Śnieżne Kotły opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij