Stadion Sportowy

Nowoczesny obiekt, funkcjonujący w ramach kompleksu sportowo turystycznego. Poważna modernizacja z 2014 r. uczyniła ze stadionu w Szklarskiej Porębie jeden z najciekawszych ośrodków konkurencji lekkoatletycznych w Polsce.

4-torowa, pełnowymiarowa bieżnia (okrążenie to 400 m) wykonana jest z najwyższej jakości tartanu. Nie brakuje rowu z wodą, niezbędnego do biegu z przeszkodami. Przy jednej z prostych wytyczono 3 kolejne tory dla sprinterów. Trawiaste boisko - bez bramek piłkarskich - okala dodatkowo dość szeroki pas asfaltu, z którego najchętniej korzystają chodziarze i maratończycy.

Stadion posiada również 2 koła dopchnięć kulą, 2 skocznie z piaskownicami do skoków w dal i trójskoku, rozbieg dla oszczepników, rozbudowany system sztucznego oświetlenia… Brakuje chyba tylko rzutni dla młociarzy oraz skoczni do skoków wzwyż i o tyczce. W magazynach ośrodka znajduje się rzecz jasna niezbędne wyposażenie - płotki, oszczepy, kule itd. Kompleks sportowy współtworzą jeszcze siłownia i mała hala sportowa.

Dodatkowym atutem z treningowego punktu widzenia jest położenie stadionu na wysokości ok. 700 metrów nad poziomem morza. Infrastruktura i charakterystyka powinny okazać się wystarczające nawet dla reprezentantów Polski, przygotowujących się do imprez mistrzowskich.

Zarządcy stadionu zalecają kontakt telefoniczny przed skorzystaniem z obiektu.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię
LINK DO PANORAMY
Stadion Sportowy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Stadion Sportowy, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Stadion Sportowy.
  • Telefon
    Zadzwoń i dowiedz się więcej o Stadion Sportowy - telefon: +48757172237
  • Ulica
    Plac Sportowy 5
    Stadion Sportowy mieści się przy ulicy Plac Sportowy 5 w Szklarskiej Porębie
  • 58-580 Szklarska Poręba
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Stadion Sportowy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij