Stadnina koni islandzkich Punktur

Punktur to stadnina koni islandzkich i ośrodek informacyjno-szkoleniowy, w którym nie tylko można nauczyć się jeździć na koniach islandzkich, ale także wszystkiego się o nich dowiedzieć.

Konie islandzkie wywodzą się w prostej linii od koni używanych przez Wikingów. Od roku 1000 obowiązuje zakaz sprowadzania koni do Islandii, dlatego współczesne konie islandzkie niczym się nie różnią od swoich dalekich przodków. Mają niezależny charakter, ognisty temperament, wspaniały sposób poruszania się oraz specjalne chody: tölt i inochód. Wspaniale nadają się do rekreacyjnej jazdy w terenie, są także niezastąpione na długich dystansach. Doskonale sprawdzają się jako konie “rodzinne”. Ze względu na swoją inteligencję i cierpliwość, są idealnymi wierzchowcami do nauki jazdy. Punktur zaprasza na jazdę konną dorosłych, młodzież oraz dzieci. Jeśli wybieracie się Państwo do Punktur pojeździć na koniach, proszę mieć na uwadze, że stadnina to zwyczajne wiejskie gospodarstwo; nie tu zadaszonego padoku ani stajni z boksami. Stadnina skoncentrowana jest na jeździe konnej w otwartym terenie, z wykorzystaniem koni odpornych na warunki atmosferyczne, praktycznie przez cały rok przebywających na wolnym powietrzu.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Połączenie gospodarskiej stadniny koni z interesującą instytucją edukacyjną. Konie islandzkie mają bowiem swoje typowe cechy, które predestynują je do nauki jazdy. Wytrzymałe, odporne inteligentne i cierpliwe (acz charakterne) - taki niezmienny zestaw zawdzięczają m.in. temu, że na Islandii od ponad 1000 lat (sic!) obowiązuje zakaz sprowadzania innych gatunków.

Stadnina koni islandzkich Punktur adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Stadnina koni islandzkich Punktur, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Stadnina koni islandzkich Punktur.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Stadnina koni islandzkich Punktur opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij