Stajnia Rybnica

Spore gospodarstwo rolno-ekologiczne, którego istotną częścią jest ośrodek / klub jeździecki. Opuszczony PGR od 2009 roku jest systematycznie odnawiany i rozbudowywany do celów rekreacyjnych i sportowych.

Stajnia Rybnica może pochwalić się m.in. ogrodzonym padokiem do oprowadzania na lonży, karuzelą dla koni, zadaszoną halą - gdzie do jazdy przeznaczono obszar o powierzchni 800 m² - a także dużym zewnętrznym placem o wymiarach 70×45 m, na którym można organizować całkiem profesjonalne zawody. Rzecz jasna nie brakuje nowoczesnych stajni (właściciele prowadzą również pensjonat dla koni), a w planach na przyszłość jest m.in. wybudowanie zbiorników do pławienia zwierząt i otworzenie mini-zoo.

W kwestii jazdy w siodle Stajnia Rybnica oferuje właściwie wszystko, czego mogą oczekiwać miłośnicy konnej rekreacji. Piękne i ułożone zwierzęta, profesjonalni instruktorzy, malownicze sudeckie tereny do wycieczek plenerowych, nauka krok po kroku: od lonży, przez ujeżdżalnię po jazdy w grupie i samodzielne. Ważne - udział w zajęciach jeździeckich wymaga wcześniejszej rezerwacji terminu.

A na koniec ciekawostka historyczna - w bardzo bliskim sąsiedztwie Stajni Rybnicy znajdują się ruiny średniowiecznego zamku, pozostające jednak w fatalnym stanie, właściwie nie rokującym żadnych nadziei na poprawę.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię
 • 10 minut oprowadzania na kucyku lub koniu - 20 zł
 • 45 minut jazdy indywidualnej - 60 zł
 • Wyjazd w zastępie 40 zł
 • Wyjazd w teren: godzinny 50 zł , dwugodzinny 90 zł
 • Karnet na 5 jazd indywidualnych - 280 zł
 • 5 jazd na lonży - 180 zł
 • 10 jazd na lonży - 350 zł
 • 5 wyjazdów w zastępie - 180 zł
 • 10 wyjazdów w zastępie - 350 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Regularnie odnawiane i rozbudowywane gospodarstwo agroturystyczne, które dawny PGR przekształca w klub jeździecki. Stajnia Rybnica oddaje do dyspozycji miłośników rekreacji w siodle m.in. zadaszoną halę, duży i ogrodzony plac do jazdy na świeżym powietrzu czy osobny padok do lonżowania. Dobry sposób na wypoczynek znajdą tu tak początkujący, jak i zaawansowani.

Stajnia Rybnica adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Stajnia Rybnica, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Stajnia Rybnica.
Ceny biletów / cennik wejść do Stajnia Rybnica. Redakcja serwisu www.szklarska-poreba.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 20-90 zł
  Stajnia Rybnica cena biletu normalnego: 20-90 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Stajnia Rybnica opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij