Stawy w Bukowcu

Tuż obok pałacu w Bukowcu, należącego niegdyś do hrabiego Fryderyka Wilhelma von Reden, stworzono na polecenie tegoż właściciela, przepiękny park krajobrazowy, w którym obok herbaciarni i wieży widokowej podziwiać można także niezwykle malownicze stawy, odbijające w swojej tafli obraz pałacu i otaczającej go zieleni.

Kompleks stawów składa się z kilku zbiorników, o różnych kształtach i rozmiarach, z których największym jest Staw Kąpielnik. Zbiornik ten, największy, o nieregularnym kształcie i powierzchni około 9,2 hektara jest także niezbyt głęboki, bo sięgający około 1,5 metra w dół. Na jego brzegu niegdyś stał domek rybacki. Dziś, nadal można po nim popływać łódkami.

Tuż obok rozsianych jest jeszcze kilka stawów, np. Staw Ponurej Kapliczki, znajdujący się tuż obok Kąpielnika, mniejszy od niego, zajmujący powierzchnię około 5 hektarów i przypominający kształtem trójkąt. Zbiornik ten nazwano od ruin opactwa, które znajdują się tuż obok i także wchodzą w skład założenia parkowego.

Bukowieckie akweny, połączone ze sobą systemem kanałów, zasilane niegdyś były wodą spiętrzoną przez tamę, wybudowaną przez hrabiego von Reden, a także wodą spływającą z najwyższego wzgórza w okolicy - Mrowca (512 m n.p.m.)

Stawy w Bukowcu stanowią obecnie fantastyczne miejsce na rodzinny piknik, romantyczny spacer czy wycieczkę rowerową. Panujące tu cisza i spokój pozwalają na relaks w otoczeniu natury i odcięcie się od miejskiego zgiełku.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Jeden z najciekawszych i najpiękniejszych - przy określonych warunkach pogodowych - elementów parku krajobrazowego, który założono na specjalne życzenie hrabiego Fryderyka Wilhelma von Reden. To idealne miejsce na rowerową wyprawę, popływanie łódką, mały piknik czy romantyczny spacer. Przy czym stawy w Bukowcu mają różne rozmiary i głębokości.

LINK DO PANORAMY
Stawy w Bukowcu adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Stawy w Bukowcu, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Stawy w Bukowcu.
  • Ulica
    Robotnicza 9, Bukowiec
    Stawy w Bukowcu mieści się przy ulicy Robotnicza 9, Bukowiec w Szklarskiej Porębie
  • 58-533 Mysłakowice
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Stawy w Bukowcu opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij