Szlak rowerowy - Trasa Kogeneracji

Będąc w Szklarskiej z pewnością warto wypożyczyć rower (lub zabrać ze sobą swój) i ruszyć na szlak w poszukiwaniu przygód i pięknych widoków Gór Izerskich oraz Karkonoszy.

Jedną z 19 poprowadzonych przez miasto i okolice tras rowerowych jest Trasa Kogeneracji. Jest to jedna z najdłuższych, tutejszych tras rowerowych. Liczy aż 50 km i zachęca bardziej zaawansowanych miłośników dwóch kółek. Poprowadzona jest przez Góry Izerskie i czeskie Karkonosze, dzięki czemu odsłania przepiękne panoramy i pejzaże.

W Szklarskiej trasa zaczyna się w centrum, skąd należy kierować się w stronę Ośrodka Wczasowego „Południowy Stok”. Tam znajduje się Źródełko Zdrowia i Miłości oraz piękna panorama Karkonoszy, którą można oglądać przez lunetę w punkcie widokowym. Stamtąd, trasa wiedzie przez nieczynną kopalnię odkrywkową „Stanisław” w Górach Izerskich, aż do szosy w kierunku Jakuszyc do czeskiej granicy. Następnie, dojeżdżając do miasta Harrachov w Czechach można zwiedzić słynną mamucią skocznię narciarską w centrum i przepiękną, zieloną okolicę.

Trasa Kogeneracji jest wymagająca, ale ze względu na niesamowite krajobrazy – naprawdę warto się z nią zmierzyć!

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię
Szlak rowerowy - Trasa Kogeneracji adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Szlak rowerowy - Trasa Kogeneracji, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Szlak rowerowy - Trasa Kogeneracji.
  • 58-580 Szklarska Poręba
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Szlak rowerowy - Trasa Kogeneracji opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij