Trasa rowerowa Mała Szklarska Pętla

W Szklarskiej Porębie funkcjonuje aż 19 ścieżek rowerowych o różnym stopniu trudności, które pozwalają na odwiedzenie ciekawych miejsc w mieście i okolicy. To forma aktywnego spędzania czasu, która dostępna jest dla każdego. W Szklarskiej istnieje również wiele miejsc, w których można wypożyczyć rower i niezbędny sprzęt do górskiej rekreacji.

Jedną z wielu tras przecinających miasto jest np. Mała Szklarska Pętla. To dobra propozycja na początek. Trasa o długości 13 km prowadzi z centrum (obok informacji turystycznej) przez okolice stadionu aż do kościoła pw. Bożego Ciała. To bardzo piękna okolica, łącząca miasto z charakterystycznym ekosystemem tych terenów.

Obok Muzeum Domu Hauptmannów można zrobić dłuższy postój, aby dowiedzieć się czegoś więcej o mieście i tutejszych artystach. Następnie, szlak prowadzi do Szklarskiej Poręby Dolnej, w której ciekawostką jest dom Wlastimila Hofmana – wspaniałego artysty i malarza. Jadąc dalej, tuż obok skały Chybotek, trasa zakręca ulicą Dolną, dalej Armii Krajowej w stronę Białej Doliny. Stamtąd już tylko kawałek do centrum, gdzie znajduje się koniec tego przyjemnego szlaku.

Aby przejechać się tą ścieżką z pewnością warto wybrać słoneczny dzień, który będzie sprzyjał aktywnemu wypoczynkowi oraz zwiedzaniu.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię
Trasa rowerowa Mała Szklarska Pętla adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Trasa rowerowa Mała Szklarska Pętla, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Trasa rowerowa Mała Szklarska Pętla.
  • 58-580 Szklarska Poręba
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Trasa rowerowa Mała Szklarska Pętla opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij