Twarożnik

Twarożnik to granitowa formacja skalna o specyficznym kształcie, przypominającym gomółkę białego sera, zlokalizowana na zboczu Sokolnika, na wysokości około 1320 m n.p.m., przy czerwonym szlaku z Hali Szrenickiej na Śnieżne Kotły.

Wysokość tych leżących na sobie, spłaszczonych bloków skalnych sięga 12 metrów. Obok skałek stoją ławeczki, na których można przysiąść i podziwiać piękny widok na Szrenicę i otoczenie Doliny Kamiennej. Przy Twarożniku znajduje się miejsce odpoczynku, skąd rozciąga się ładna panorama Szrenicy oraz otoczenia doliny Kamiennej.

Przy Twarożniku przechodzi polsko-czeski szlak Przyjaźni, ciągnący się od Szrenicy do Przełęczy Okraj.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Gdyby gigantyczny blok ponacinanego białego sera mógł zamienić się w kamień, zapewne wyglądałby właśnie tak. Twarożnik składa się z kilku granitowych głazów porośniętych mchem. Znajduje się na czerwonym szlaku, na odcinku łączącym Śnieżne Kotły z Halą Szrenicką. Formacja skalna sięga maksymalnie 12 metrów i mieści się na stoku Sokolnika.

Twarożnik adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Twarożnik, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Twarożnik.
  • 58-580 Szklarska Poręba
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Twarożnik opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij