Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Świeradów Zdrój już od XVII wieku znany był jako Uzdrowiskowa Perła Karkonoszy. Wielu bogatych ludzi, szlachciców i ludzi z herbem przyjeżdżało tutaj, by leczyć się z chorób układu krążenia, układu ruchu, reumatyzmu i dolegliwości kobiecych. Złoża wód radonowych i szczawianów radoczynnych korzystnie wpływały na organizm, podobnie jak okłady borowinowe pochodzące z bogatych w tej okolicy złóż borowiny.

W zabytkowych budynkach, jak i nowych zabudowaniach uzdrowiskowych można zażywać zdrowotnych kąpieli w ekstraktach z kory i igieł świerkowych, okładów borowinowych oraz kąpieli w wodach mineralnych, korzystnie wpływających na samopoczucie i skórę.

W Świeradowie i pobliskiej Czerniawie ludzie już od wieków korzystają z dobroczynnych właściwości środowiska naturalnego przy niewielkiej pomocy naukowców i lekarzy. Powrót do zdrowia w Świeradowie łączy się również z aktywnością, sportem, świeżym powietrzem i mocą rozrywki dostarczanej każdego roku w dużych ilościach.

Odkryte w XVI wieku wody mineralne dopiero nieco ponad 150 lat później stały się największym bogactwem miasta. Owo odkrycie stało się motorem napędowym rozwoju kurortu, dzięki czemu obecnie można podziwiać zabytkowe budynki Domu Zdrojowego i Park Zdrojowy okalający zabudowania, od wielu już lat cieszące się dużym zainteresowaniem turystów.

Pijalnia Wody w Świeradowie jest najdłuższym tego typu budynkiem na Dolnym Śląsku i służy kuracjuszom do korzystnych dla zdrowia spacerów pod dachem. Egzotyczna roślinność Parku, sztuczna grota i taras widokowy na Wieży z Zegarem są dodatkowymi atrakcjami, skutecznie umilającymi samopoczucie. Niezależnie od pory roku, w Świeradowie wiele się dzieje także ze strony kulturalnej. Turyści mogą liczyć przede wszystkim na koncerty promenadowe, występy kabaretowe i przedstawienia teatralne. Każdego roku hucznie obchodzony jest także Sylwester w najdłuższej Pijalni Wody na Dolnym Śląsku.

Mini przewodnik

Świeradów, ze względu na odkryte tu wody mineralne, już w XVIIw. zwany był Uzdrowiskową Perłą Karkonoszy. Sanatoria i zakłady przyrodolecznicze pomagają osobom z wieloma dolegliwościami. Odzyskać dobre samopoczucie pomogą też liczne wydarzenia kulturalne, parki i inne atrakcje. Co ciekawe, tutejsza pijalnia wody jest najdłuższym tego typu budynkiem na Dolnym Śląsku

Blogi

Uwiecznić na wideo Uzdrowisko umie świetnie firma KM Studio kamerzysta Wrocław

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja