Wodospad Kamieńczyka

Wodospad Kamieńczyka to swego rodzaju Mekka Karkonoszy – to piękne miejsce jest odwiedzane praktycznie przez każdego turystę przyjeżdżającego do Szklarskiej Poręby. Jest równocześnie jednym z przystanków w drodze na Szrenicę. Wodospad można oglądać zza siatek zabezpieczających ściany kanionu, z wysokości dochodzącej do 30 metrów lub udać się metalowymi schodami w dół kanionu i delektować się szumem spadającej wody i świeżym powietrzem.

W czasie sezonu letniego, w pobliżu kotła erozyjnego Kamieńczyka można napotkać także wielkiego psa rasy bernardyn, gotowego do pozowania do zdjęć.

Za wzburzonymi wodami wodospadu kryje się, na jednej z półek, wykuta przez ludzi grota, zwana „Złotą Jamą” – dawniej znajdowano tu ametysty i pegmatyty.

W pobliżu wodospadu, nieco powyżej, znajduje się schronisko „Kamieńczyk” i szałas „Sielanka” serwujący smaczne jedzenie. W niektórych punktach drogi prowadzącej do wodospadu, swoje kramiki wystawiają także handlarze pamiątkami i serkami owczymi.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Musi go zobaczyć każdy będący w okolicach Szklarskiej Poręby. Kaskady spadają do kotła erozyjnego z wysokości 27 m. Za ścianą wody, mieści się Złota Jama - wykuta przez ludzi, w której w przeszłości wydobywano pegmatyty i ametysty. W pobliżu jest schroniskoWodospad można oglądać zza siatek zabezpieczających ściany kanionu lub zejść do jego stóp z kaskiem na głowie.

Wodospad Kamieńczyka warto zapisać na wideo – może się tym zająć KM Studio filmowanie Jelenia Góra

Wodospad Kamieńczyka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wodospad Kamieńczyka, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wodospad Kamieńczyka.
  • 58-580 Szklarska Poręba
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wodospad Kamieńczyka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij