Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki jest jednym z większych i piękniejszych wodospadów w Karkonoszach. Wodospad wygląda zjawiskowo – rozpoczyna się szeroką kaskadą, tworzącą ciekawe zawirowania przy spadku do kotła erozyjnego.

Bliska okolica, czyli las mieszany, tworzy z wodospadem piękną enklawę. Warto zjechać z drogi E65, by zobaczyć ten ponad trzynastometrowy, naturalny ustęp rzeczny, znajdujący się już na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.

W pobliżu wodospadu znajduje się wygodny parking, a do platformy widokowej, bezpiecznej również dla niepełnosprawnych, prowadzi wąska droga. Przy wodospadzie znajduje się niewielkie schronisko górskie Kochanówka, gdzie turyści mogą zakupić kartki pocztowe i posilić się.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

Jeden z najpiękniejszych wodospadów w całych Sudetach, który może pochwalić się wysokością 13,3 m, w polskich Karkonoszach ustępującą tylko Kamieńczykowi. Widoki są przepiękne, tak latem, jak i zimą - można stać na specjalnej platformie. Szklarka znajduje się już na terenie Parku Narodowego, niedaleko głównej drogi dojazdowej z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby.

Wodospad Szklarki adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wodospad Szklarki, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wodospad Szklarki.
  • 58-580 Szklarska Poręba
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wodospad Szklarki opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij