Wystawa Skarby Ziemi JUNA

Wystawa Skarby Ziemi JUNA w Karpaczu to miejsce, które przenosi zwiedzających do barwnego świata kamieni szlachetnych. Bogata ekspozycja obejmuje zbiory własne założycieli wystawy oraz minerały zebrane na podstawie współpracy z polskimi kolekcjonerami. Obejrzeć tu można przepiękne i imponujących kształtów i rozmiarów okazy kolorowych ametystów, kwarców dymnych, fluorytów, chryzoprazów, agatów, kryształów górskich, lapisów lazuli z Pakistanu, jaspisów z Madagaskaru, kwarców z Maroka, a także malachitów z Kenii.

Wystawę stworzyła w lipcu 2015 roku rodzinna firma, założona przez Juliusza Naumowicza (Wielkiego Mistrza Walońskiego), od 1989 roku działająca aktywnie w branży mineralogicznej i nawiązująca do średniowiecznej tradycji walońskiej. Od 1995 roku, rodzina Naumowiczów prowadziła Muzeum Ziemi JUNA, w zabytkowym budynku Karczmy Głodowej w Szklarskiej Porębie, gdzie prezentowano bogatą kolekcję minerałów z Polski i ze świata, zdobytą przez członków Bractwa Walońskiego. Niestety, w marcu 2015 roku, w budynku wybuchł pożar, który znacznie zniszczył Muzeum i jego zbiory. Obecnie budynek jest w trakcie mozolnej odbudowy.

Szczęśliwie, dzięki wsparciu wielu osób, 12 lipca 2015 r., otworzono w Karpaczu, w podziemiach Restauracji Dwór Liczyrzepy, przy ulicy Obrońców Pokoju, Wystawę Skarby Ziemi JUNA, w dużym stopniu opartą na ekspozycji Muzeum Ziemi JUNA oraz na prywatnych zbiorach kolekcjonerskich. WSTĘP WOLNY.

Na terenie placówki organizowane są również ciekawe warsztaty z minerałami. Wśród proponowanych atrakcji znajdują się płukanie złota oraz preparacja minerałów - czyli wydobywanie pięknych kamieni z przygotowanych zawczasu skałek i skamielin.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię

1) Wystawa Skarby Ziemi JUNA - wstęp wolny

2) Warsztaty z minerałami:

 • płukanie złota: - 6 zł/os.
 • preparacja minerałów: 14 zł/os.
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Regulamin warsztatów z minerałami:

 1. Organizatorem warsztatów jest Muzeum Ziemi Minerals & Rocks JUNA
 2. Warsztaty prowadzone są po telefonicznym uzgodnieniu pod numerem 75 717 32 87
 3. Grupy zorganizowane (powyżej 10 osób) zobowiązane są dokonać wcześniejszej rezerwacji telefonicznej pod numerem 75 717 32 87.
 4. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci powyżej 5 roku życia.
 5. Dzieci biorą udział w warsztatach za zgodą rodziców, opiekunów prawnych i pozostają pod ich nadzorem przez cały czas uczestnictwa w zajęciach.
 6. Koszty, czas trwania i rodzaj warsztatów podane są na stronie internetowej www.skarbyziemi-juna.pl oraz dostępne są u osoby prowadzącej zajęcia.
 7. Organizator warsztatów zapewnia niezbędne materiały potrzebne do prowadzenia zajęć.
 8. Organizator nie odpowiada a nieszczęśliwe wypadki ani zaginione lub zniszczone mienie uczestników.
 9. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w prowadzonych warsztatach.
 10. 10. Wzięcie udziału w warsztatach oznacza akceptację regulaminu.

Zachwycający zbiór kryształów, minerałów, kamieni szlachetnych i innych bogactw, które skrywa w sobie Matka Ziemia. Eksponaty wszelkich rozmiarów, kolorów i wartości pochodzą z różnych zakątków świata, m.in. Pakistanu czy Kenii. Wystawa JUNA w Karpaczu tymczasowo zastępuje muzeum w Szklarskiej Porębie, którego budynek niemal doszczętnie spłonął w marcu 2015 roku.

Wystawa Skarby Ziemi JUNA adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wystawa Skarby Ziemi JUNA, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wystawa Skarby Ziemi JUNA.
Ceny biletów / cennik wejść do Wystawa Skarby Ziemi JUNA. Redakcja serwisu www.szklarska-poreba.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 0-14 zł
  Wystawa Skarby Ziemi JUNA cena biletu normalnego: 0-14 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wystawa Skarby Ziemi JUNA opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij