Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja turystycznej akcji “Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny”, zaplanowana na 6-8 października. Tym razem zgłosiło się 560 różnego typu przedsiębiorstw i ośrodków z branży turystycznej - muzeów, parków rozrywki, obiektów noclegowych, restauracji etc. To równo 100 podmiotów więcej, niż na wiosnę tego roku. Szacuje się, że z ich ofert skorzysta ok. 100 tysięcy turystów.

Takie założenia przedstawili minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk, którzy wzięli udział w specjalnej konferencji na warszawskim Zamku Królewskim inaugurującej akcję. Z założenia inicjatywa “Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny” ma zachęcać Polaków do lepszego poznawania własnego kraju i aktywniejszego spędzania czasu. Jak bowiem wynika z dostępnych badań ruchu turystycznego, w naszym kraju aspekt finansowy to najczęstszy powód rezygnowania z wypoczynkowo-krajoznawczych wyjazdów. Możliwość skorzystania z dużej zniżki ma zmienić tę niekorzystną sytuację.

Zgodnie z zapowiedziami ministra Bańki, takie ogólnopolskie weekendy za pół ceny mają stać się kontynuowaną przez długie lata tradycją. Cieszy go również fakt, że branża turystyczna nie patrzy tylko i wyłącznie na partykularne interesy, a potrafi dostrzec dalekosiężne korzyści z upowszechniania wypoczynku w Polsce. Pozytywne efekty widać już w twardych liczbach. W pierwszym półroczu 2017 roku ilość krajowych podróży Polaków wzrosła o 7% w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego. I akcja “Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny” niewątpliwie ma swój udział w zwiększaniu wewnątrzkrajowego ruchu turystycznego.

Na koniec jeszcze kilka statystycznych ciekawostek i danych dotyczących trzeciej edycji weekendu za pół ceny, który zaplanowano od 6 do 8 października. 36% przedsiębiorstw, które wezmą udział w akcji, zakwalifikowano do szeroko pojmowanego działu usług. 18% ofert dotyczy zwiedzania, 13% to propozycje instytucji kultury, 11% lokali gastronomicznych, a 9% to kategoria sportu i rekreacji. Najwięcej podmiotów przystępujących do “Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny” pochodzi z województwa małopolskiego (105). Kolejne miejsca w klasyfikacji regionów zajęły Pomorze (62), Dolny Śląsk (49) oraz Mazowsze (47).

Które konkretnie muzea, obiekty noclegowe, restauracje, centra SPA i innego typu firmy przystąpiły do akcji, można sprawdzić pod tym adresem (wszelako pod warunkiem, że mapka i wyszukiwarka załadują się użytkownikowi prawidłowo).

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij