Rębiszów

Rębiszów to duża wieś położona u podnóża Gór Izerskich, na zachodnim krańcu Przedgórza Rębiszowskiego. Od wschodu tę piękną miejscowość okala Kotlina Mirska. Rębiszów jest oddalony zaledwie o ok. 13 km od Świeradowa Zdroju i 26 km od Szklarskiej Poręby.

Do Rębiszowa można dojechać koleją - wysiądziemy na stacji kolejowej otwartej w 1865 roku. W zabytkowym kościele cmentarnym pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny znajduje się późnogotycka kamienna chrzcielnica z 1575 roku. Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1305 roku.

Z Rębiszowa rozpościera się przepiękny widok na całe pasmo Gór Izerskich, który pokochają pasjonaci fotografii. Odwiedzić Rębiszów mogą także wszyscy, którzy kochają piesze wędrówki oraz miłośnicy kolarstwa.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA KARPACZA
Świat Kolejek - POLECAMY!!!
Świat kolejek
Dodaj opinię
Rębiszów adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rębiszów, zobacz gdzie w Szklarskiej Porębie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rębiszów.
  • 59-630 Rębiszów
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rębiszów opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij