Ul. Jeleniogórska w Szklarskiej Porębie

noclegi, atrakcje, firmy

Noclegi 1

Obiekty noclegowe ul. Jeleniogórska, Szklarska Poręba

Ulica Jeleniogórska to jedna z 100 ulic w Szklarskiej Porębie. W naszej bazie noclegowej możemy znaleźć 1 obiekt mieszczący się przy ul. Jeleniogórskiej.

Atrakcje 3

Atrakcje znajdujce się przy ul. Jeleniogórskiej w Szklarskiej Porębie
Muzeum Ziemi Juna
ul. Jeleniogórska 9
tel.: +48757173287

Zachwycający zbiór minerałów i kamieni szlachetnych z najróżniejszych stron Polski i świata. Siedzibą "Juny" była zabytkowa Karczma Głodowa. W jej podziemiach znajdował się też oryginalny piec chlebowy. W wyniku pożaru w marcu 2015 r. muzeum uległo zniszczeniu, a ocalałą część kolekcji, przeniesiono do Karpacza. Ponowne otwarcie zaplanowano na jesień 2018.

Muzea
Wodospad Szklarki
ul. Jeleniogórska

Jeden z najpiękniejszych wodospadów w całych Sudetach, który może pochwalić się wysokością 13,3 m, w polskich Karkonoszach ustępującą tylko Kamieńczykowi. Widoki są przepiękne, tak latem, jak i zimą - można stać na specjalnej platformie. Szklarka znajduje się już na terenie Parku Narodowego, niedaleko głównej drogi dojazdowej z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby.

Walory przyrodnicze
Muzeum Energetyki
ul. Jeleniogórska 2
tel.: +48757526338

Bogaty zbiór urządzeń wykorzystywanych w przeszłości przez producentów i odbiorców energii elektrycznej zapewni solidną dawkę wiedzy. Siłownia wodna, w której mieści się muzeum, jest również interesującym zabytkiem. Muzeum Energetyki to ponad 600 eksponatów, spośród których najstarsze pamiętają jeszcze końcówkę XIX stulecia.

Muzea

Firmy 0

Swoją siedzibę / oddział przy ul. Jeleniogórskiej mają:

Ulice 100

Kompletna lista ulic Szklarskiej Poręby:
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij